O klientovi

EXIMM Slovakia je autorizovaným predajcom bezpečnostných, interiérových a protipožiarnych dverí. Sortiment tvoria iba výrobky, u ktorých vedia garantovať vysokú kvalitu. Ponúkajú i príslušenstvo k dverám, nábytok a bytové doplnky. Firma poskytuje aj služby vrátane montáže dverí, výroby kľúčov, kľúčovej služby a dodávok dverí pre developerské projekty.

Výzva

Klient prevádzkuje kamennú predajňu a chce posunúť svoje podnikanie vpred. Rozhodol sa pre tvorbu digitálneho katalógu produktov a webovú prezentáciu svojich služieb.

Cieľ spolupráce

Základným cieľom spolupráce bolo vytvorenie webového katalógu produktov, ktorý pomôže firme získavať nové dopyty. Zákazníci si zároveň môžu prezrieť ponuku na akomkoľvek zariadení odkiaľkoľvek. Pôvodná web stránka bola zastaralá a nedokázala generovať dopyty.

Pretože samotný web bez návštevnosti výsledky neprinesie, rozhodol sa klient pre zvýšenie lokálneho povedomia formou reklám v Google Ads a optimalizácie pre vyhľadávanie na lokálne výrazy.

Ako sme postupovali?

Analýza kľúčových slov

Na začiatku spolupráce sme po konzultácii s klientom vytvorili analýzu kľúčových slov, ktorá zahŕňa všetky relevantné výrazy. Určili sme priority a kľúčové slová sme rozsegmentovali podľa jednotlivých kategórií produktov, potenciálu a popularity.

Webdesign

Pred samotným návrhom webu sme na základe analýzy kľúčových slov vytvorili štruktúru webu tak, aby návštevníci našli ihneď všetko čo potrebujú. Dobre navrhnutá štruktúra zároveň pomáha v dosiahnutí lepšej optimalizácie stránky pre vyhľadávače.

Na základe zvolenej štruktúry web stránky sme navrhli dizajn na mieru a stránku naprogramovali v redakčnom systéme. Integrovali sme klientom požadovanú funkcionalitu a web dôkladne zabezpečili.

Lokálne SEO

Pre zvýšenie lokálneho povedomia sme klientovi založili profil v Google My Business. Firemný profil sme nastavili, pridali produkty, služby, fotografie a využili i ostatné možnosti ako poskytnúť potenciálnym zákazníkom čo najviac relevantných informácií o firme. Okrem firemného profilu sme optimalizovali i kľúčové stránky na webe pre lokálne kľúčové slová.